Často kladené dotazy / FAQ


Zde najdete nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně. Pokud máte další otázky, využijte formulář níže.
Jaká jsou omezení po zákroku?
Po zákroku je potřebné nosit obličejovou masku nebo alespoň tejpovací pásky, a to ve dne i v noci. V období bezprostředně po zákroku byste neměli navštěvovat saunu, solárium, stomatologa, parní lázně. Potřebné je také vyhnout se jakýmkoli masážím obličeje a raději vyřadit i cvičení či velkou fyzickou zátěž. Při niťovém liftingu čela a obočí nemůžete po určitou dobu nosit na hlavě helmu.
Jaká je doba rekonvalescence po mezonitích?
Doba rekonvalescence by v případě dobrého hojení neměla být delší než 7 dní.
Má aplikace mezonití nějaká rizika?
Mezonitě přináší stejná rizika jako jakýkoli jiný estetický zákrok v obličeji, tedy otoky, hematomy, v nejhorším případě zánět. Nejde ale o nic závažného. Největším rizikem je viditelná projekce mezonití (prosvítají nebo vyčnívají). Tomu se ale lze vyhnout výběrem zkušeného plastického chirurga.
Je aplikace mezonití drahá?
Ve srovnání s faceliftem, jehož alternativou mezonitě jsou, jde nejen o šetrnější, ale také levnější řešení. Za mezonitě zaplatíte čtvrtinu až polovinu ceny faceliftu.
Je aplikace mezonití bolestivá?
Naprostá většina klientek a klientů označuje aplikaci mezonití za prakticky bezbolestný zákrok. Bolest se může dostavit spíše po provedení zákroku, neměla by ale být nijak výrazná a lze jí dobře tlumit analgetiky.
Jakou anestezii mezonitě vyžadují?
O celkové anestezii nemůže být ani řeč, jde o velmi šetrný zákrok. Není potřebné ani injekční vpravení anestetika do ošetřovaných míst (jako je tomu například při aplikaci nití Aptos). Při aplikaci mezonití se používá pouze místně znecitlivující krém.
Jak dlouho zákrok trvá?
To se odvíjí od rozsahu ošetřované oblasti. Většinou je zákrok do 20-30 minut hotový, v komplikovanějších případech zabere maximálně hodinu.
Co je lepší mezonitě nebo Botox?
Mezonitě po aplikaci stimulují tvorbu kolagenu čímž vyhlazuje vrásky, zatímco Botox paralyzuje svaly které vrásky vytvářejí.
Jak dlouho mezonitě vydrží?
Je důležité pochopit, že žádná liftingová technika nemůže zajistit trvalé výsledky. Niťový lifting bude obecně trvat (vydrží) jeden až tři roky, kdežto například výsledek operace facelift může přetrvat až deset let.
Ovlivňují mezonitě úsměv?
Mezonitě jsou navrženy tak aby poskytovaly vypnutí pokožky a aplikují se pod spodní tkáně pokožky, proto by neměly ovlivňovat tvar a pohyblivost vašeho úsměvu.
Jsou nitě pod kůži cítit?
Obvykle jsou tak tenké že nejsou pod kůží cítit ani vidět. V některých vzácných případech u lidí s tenkou kůží mohou být nitě viditelné, to však nebude trvalé, protože nitě jsou vstřebatelné a časem se v kůži rozpustí.
Mohu po zákroku spát na boku nebo břiše?
Spánek na boku nebo dokonce na břiše má za následek tlak na obličej. Musíte se tomu vyhnout asi týden po proceduře. Zkuste spát na zádech s hlavou opřenou o polštář, abyste minimalizovali otoky.


Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Neváhejte se zeptat.


Formulář na dotazy

Na otázku vám odpoví některý z našich lékařů. Odpověď dostanete emailem a pokud se bude jednat o častěji pokládaný dotaz, otázku s odpovědí přidáme k ostatním na této stránce. Děkujeme že se ptáte.